Prof. Marcin Furtak jest również praktykującym architektem – autorem projektów obiektów architektury użyteczności publicznej, m.in. Budynków sądów, centrów kulturalno-artystycznych, szkół, budynków muzealnych, kościołów, a także projektów konserwatorskich, projektów obiektów mostowych oraz dzieł sztuki inżynierskiej. Wniósł duży wkład w swoją dziedzinę, będąc autorem lub współautorem 450 artykułów (w czasopismach oraz tych będących efektami konferencji naukowych), 12 książek i 26 rozdziałów książek. Prof. Taler był redaktorem sekcji „Heat Conduction – Direct, Inverse and Optimization” w Springer Encyclopedia of Thermal Stresses z 2014 r.
Ambitne plany Politechniki wsparła też firma Erbet, działająca na polskim rynku od 1990 r. W charakterze generalnego wykonawcy inwestycji budowlanych. Współpraca PK i WIL z Erbetem trwa od 1998 r. Firma przeznaczyła na nowe laboratorium Politechniki nieco ponad 60 tys. Zł, co pozwoliło wyposażyć salę w meble, nadać wntrzu nowoczesny wygląd oraz sfinansować zakup sprzętu multimedialnego. Utworzenie pracowni wsparła również darowizną firma Omega Communication, partner firmy Autodesk Polska, dostarczającej WIL oprogramowanie inżynierskie, w tym najnowsze systemy chmurowe.
W tej samej dyscyplinie wśród mężczyzn zwyciężył Filip Kostkiewicz. W pchnięciu kulą pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Kuzora, a w rywalizacji panów wygrał Adam Zagrodzki. Dla politechnicznych fanów sportu 14 października był pełnym emocji dniem. Najpierw na stadionie WKS Wawel odbył się III. Mityng Lekkoatletyczny stanowiący swego rodzaju sportową inaugurację roku akademickiego, a później pokaz umiejętności i woli walki do końca zaprezentowały koszykarki AZS Politechniki Korony Kraków, które w derbach pokonały Wisłę Orlen Południe. Agencja QS World University Rankings opublikowała nowy ranking europejskich uniwersytetów.
Stąd idea naszych spotkań jest naprawdę bardzo Plinko z wysokim RTP cenna – mówił prorektor dr inż. Formuła cyklu konferencji zakłada 2-3 zjazdy w roku, które odbywają się na różnych uczelniach technicznych. Prorektorzy uczestniczący w konferencji na PK reprezentują 26 szkół wyższych – uczelnie techniczne, ale też inne, mające w swych programach kierunki techniczne. Wydarzeniu przewodniczy prof. dr hab. Wojciech Łużny z Akademii Górniczo-Hutniczej, a jego zastępcą jest prof. dr hab. Arkadiusz Terman z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.
Mając na uwadze szerokie możliwości i obszary do współpracy, Politechnika Krakowska oraz Instytut Techniki Górniczej KOMAG, Instytut Badawczy, na mocy zawartego 1 marca porozumienia, wskazały różne formy kooperacji. Poza wymianą wiedzy i doświadczeń, uwzględniono inicjowanie i prowadzenia badań naukowych i prac rozwojowych oraz promowanie ich wyników, w tym innowacyjnych rozwiązań technologicznych. PK i ITG chcą wspólnie aplikować o projekty badawcze, a także prowadzić doradztwo naukowo-badawcze, konsultacje techniczno-technologiczne i przygotowywać ekspertyzy. Instytucje z Krakowa i Gliwic chcą też współdziałać w kształceniu studentów i doktorantów, również poprzez organizowane dla nich staży i praktyk. W planach jest ponadto organizowanie szkoleń, kursów i konferencji naukowych.
Uczelnia zapewnia możliwość dopasowania planu studiów do indywidualnych potrzeb i możliwości studenta (poprzez uwzględnioną w regulaminie studiów Indywidualną Organizację Studiów), korzystali lub korzystają z niej m.in. Sportowcy mogą też starać się o miejsce w akademiku ze specjalnej puli dla nich (na wniosek złożony do klubu uczelnianego AZS). Rektor Uniwersytetu Rolniczego dr. hab. Sylwester Tabor, prof. URK, zwraca uwagę, że Polska należy do grupy państw zagrożonych deficytem wody. – Rocznie na jednego mieszkańca przypada ok. 1600 m3, gdy średnia w Europie jest prawie 3-krotnie większa (4500 m3).
Próbujemy procesy te wzbudzać za pomocą światła lub prądu, elektrochemicznie – mówi dr hab. Rozwiązanie to zostało nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie „Student-Wynalazca” organizowanym przez Politechnikę Świętokrzyską pod patronatem Ministerstwa Nauki. Wynalazki, które powstały w ramach prac zespołu pod jej kierownictwem zostały docenione na forum międzynarodowym – otrzymały szereg medali i wyróżnień podczas targów i wystaw, m.in. W Paryżu, Brukseli, Tajpej, Kuala Lumpur, Seulu. Jest laureatką licznych nagród, wyróżnień, odznaczeń państwowych, branżowych i uczelnianych.